Zniszczony mur

Go down

Zniszczony mur

Pisanie by Mistrz Gry on Wto Wrz 25, 2018 7:57 pm
  Niby wysoki, niby gruby, niby potężny, ale nie wytrzymał. Mur przy najbardziej zniszczonej części Vitrum uległ presji czasu, pożarom i innym kataklizmom. W dużej mierze się zawalił, kilkumetrowa ściana miejscami niemal zrównana jest z ziemią. Tutaj nie ma najmniejszego problemu z przedostaniem się przez mur górą. Wszędzie leżą kamienie, które niegdyś były częścią obwarowania. Najlepiej zachowanym elementem jest baszta - ta nadal wystaje z ziemi na dobre dwa metry, można dopatrzyć się nawet krawędzi okna, a wewnątrz dostrzec stopnie schodów. Nie zmienia to jednak faktu, że mur stał się bezużyteczny.
  Wieść niesie, że gdzieś w murze, za wysuwanymi kamieniami, pod fundamentem czy w zaprawie ukryte są wskazówki dotyczące historii miasta. A może i klucz, który pozwala stąd wyjść. Być może to fałsz, a być może prawda. Wieść niesie też, że znaleźć tutaj można znaczną sumę pieniędzy, skarb vitrumski. Inni mówią, że nocą po murze wędruje czarne, ogromne zwierzę. Tak naprawdę nie wiadomo, kto z nich - o ile w ogóle ktoś - mówi prawdę. Jedynym sposobem na zweryfikowanie tego, jest sprawdzenie faktycznego stanu rzeczy osobiście.
  Mury znajdują się na dosyć odsłoniętej przestrzeni, dlatego często tu wieje. Przy murach rośnie ogrom bujnej roślinności, nie tylko chwastów - część roślin może mieć właściwości lecznicze, halucynogenne czy trujące. Gleba zdaje się tutaj być niewątpliwie żyźniejsza niż gdzie indziej. Prawdopodobnie to wina litrów krwi wchłoniętych w ziemię w trakcie licznych walk stoczonych w obronie miasta, a także niezliczonych trupów, które rozłożyły się, niepochowane w grobach.
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 201
Join date : 24/09/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach