Opuszczona szkoła

Go down

Opuszczona szkoła

Pisanie by Mistrz Gry on Wto Wrz 25, 2018 7:58 pm
.....Moloch, w którym straszy - tylko tak można mianować teraz naprawdę duży, trzypiętrowy budynek pełniący kiedyś rolę szkoły. Długie korytarze, mnóstwo sal pełnych ławek, kredowe tablice, gdzieniegdzie porzucone przybory szkolne. Okna w większości wybite, lub zasłonięte dyktami, wszechobecny bród, kurz i pomniejsze śmiecie. Czasem natknąć się można na jakieś truchło zabłąkanego zwierzaka, które zgubiło drogę do wyjścia. Jedyne, czego można się teraz tutaj nauczyć, to jak szybko uciekać. To miejsce jest idealnym siedliskiem dla jakiejś strasznej kreatury.
.....Na tyłach budynku znajduje się niegdysiejszy ogród, po którym obecnie zostały już tylko stalowe stelaże, oparcie dla pnących się po nich róż. Już ich nie ma, od dawna. Wszędzie, gdzie tylko się dało, wyrosła trawa i inna nieszlachetna roślinność, głównie chwasty - pokrzywy, podagrycznik i perz. Wszystko niszczeje coraz bardziej, drewniane podłogi przestają tylko skrzypieć, a zaczynają pękać pod stopami.
.....Z boku szkoły znajduje się łagodne zejście do rzeki, zapewne wydeptane przez dzieci, które z chęcią się w niej kąpały. Teraz jest suche, lecz niełatwe do przejścia ze względu na gęste szuwary. To miejsce za gniazdo wybrała sobie para dorodnych łabędzi, jeśli jakiś śmiałek podejdzie zupełnie nieświadomy zbyt blisko, na pewno będą dziobać i bronić swojego domu.
.....Być może to złudzenie, a może prawda, ale usłyszeć tu niekiedy można dziecięcy śmiech stopniowo przeradzający się w przeraźliwy płacz, krzyk, skowyt ginącego człowieczka. Lubią przebywać tutaj złośliwe duchy.
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 201
Join date : 24/09/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach