Alchemik

Go down

Alchemik

Pisanie by Mistrz Gry on Wto Wrz 25, 2018 8:02 pm

<div id="elementobrazek">
<center><img src="https://orig00.deviantart.net/d3a5/f/2018/019/c/0/alchwmik_by_obrazkowewrzucanko-dc0h63o.png"></center><center>
<div class="block" id="pokazmape">
<center><img style="align:center;" src="https://orig00.deviantart.net/c20d/f/2018/019/7/c/alchemik_mapa_by_obrazkowewrzucanko-dc0h6dj.png"></center>
</div></center>
</div>

[align=center]Kliknij, aby przejść do pełnego planu miasta.[/align]

[align=justify]  Jeden z niewielu wciąż czynnych sklepów, ukryty gdzieś pomiędzy pozamykanymi kamienicami. Jeśli ktoś nie szuka i nie wie, gdzie szukać, to nawet nie znajdzie, bo sklepik nie posiada żadnych szyldów i reklam, a przybrudzone szyby w ogólne nie wskazują na to, że coś w środku jeszcze działa. Jedynie nocą, gdy zapalone wewnątrz świeczki dają ciepłe światło, pojedyncze łuny jasności przebijają się przez brudne szkło, wskazując, że wnętrze nadal żyje.
  W powietrzu unosi się zapach ziół i roślin, lecz nie żadnej konkretnej, a mocno wymieszany. Za dużym i ciężkim biurkiem z litego drewna stoi stary, posiwiały i zgarbiony mężczyzna, zazwyczaj zatapiający się w lekturze. Porusza się powoli, ospale, jakby z ociężałością. Jest cichy i mrukliwy, lecz potrafi być bardzo miły, jeśli kogoś polubi. Doskonale zna się na ziołach i przepisach, lecz wiedzą dzieli się dopiero, kiedy odpowiednio się go zapyta.
  Na regałach stoją dziesiątki, jeśli nie setki różnorodnych flakonów, podpisanych w języku zrozumiałym zapewne tylko dla sprzedawcy. W szufladkach można znaleźć saszetki i szklane buteleczki z maściami, suszonymi ziołami czy owocami, słowem niemal wszystko, czego zielarz potrzebuje. Ceny są jednak dość wygórowane, a skup wcale nie dostarcza spodziewanej fortuny.
[/align]
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 198
Join date : 24/09/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach