Podziemne tunele

Go down

Podziemne tunele

Pisanie by Mistrz Gry on Wto Wrz 25, 2018 8:21 pm  Jak każde, szanujące się miasto, Vitrum posiada także rozbudowany system podziemnych tuneli i korytarzy, wiele podziemnych komnat, sal i krypt. Korytarze biegną we wszystkich kierunkach na różnych głębokościach i niełatwo jest oszacować ich realną długość, bo mało kto w ogóle odważa się tutaj schodzić. Wiele fragmentów tuneli jest zalanych, zawalonych. Dostęp świeżego powietrza często jest ograniczony, stąd w niektórych salach panuje istny ukrop. Korytarze często są wąskie i niskie, osoby o mocnej budowie lub nadwadze napotkają na problemy z poruszaniem się tutaj. W mrokach podziemi lubi czaić się niebezpieczeństwo, a światło pochodni często jest niewystarczająco mocne, by w porę je zauważyć.
  Część pomieszczeń zaryglowana jest drewnianymi drzwiami, inne zamurowano. Na pewno w niektórych znajdują się groby zasłużonych i majętnych Vitrumian, o czym świadczyć mogą kamienne tabliczki z nazwiskami nad niektórymi wejściami. Być może w podziemiach znajdowały się spiżarnie, spichlerze i piwnice, to również jest dalece prawdopodobne. Niewykluczone, że w tunelach leżakowało sławne, vitrumskie wino, to najlepsze i najstarsze. W jednej z olbrzymich sal o teraz stoją obszerne, dębowe beczki na trunek - niestety, obecnie wszystkie opróżniono, ale nikt nie powiedział, że nie można znaleźć kolejnych.
  Problem jest tego typu, że nie ma żadnej mapy tuneli, jeśli kiedykolwiek istniała - zaginęła, a nikt ostatnimi czasy nie kwapił się o nakreślenie nowej. W zasadzie nietrudno mu się dziwić - to dalece ryzykowne zajęcie, a mgliste widmo odnalezienia skarbu, wina czy spiżarni raczej nie przebija ogromnego zagrożenia zgubienia się i śmierci w ciemnościach, bądź - co gorsza - napotkania na jakąś paskudną kreaturę tudzież grupki rzezimieszków. Powszechnie wiadomo, że rozlicznie korzystają z podziemi.
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 201
Join date : 24/09/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach