Mokradła

Go down

Mokradła

Pisanie by Mistrz Gry on Wto Wrz 25, 2018 9:13 pm

<div id="elementobrazek">
<center><img src="http://orig01.deviantart.net/1fa3/f/2017/192/f/0/mokrada_by_obrazkowewrzucanko-dbfxbsn.jpg"></center><center>
<div class="block" id="pokazmape">
<center><img style="align:center;" src="http://orig05.deviantart.net/fb38/f/2017/192/8/a/mokrada_mapa_by_obrazkowewrzucanko-dbfxbsu.jpg"></center>
</div></center>
</div>

[align=center]Kliknij, aby przejść do pełnej mapy terenów okolicznych.[/align]

[align=justify].....Miejsce bardzo podmokłe, gdzie wszelakie pnącza, gałęzie i krwiożercze paprotki czyhają na podcięcie komuś nóg. Stare drzewa, ogołocone z liści krzaki, wszędobylskie kamienie i prawie wieczna mgła również nie są sprzyjającymi czynnikami do wyprawy wgłąb bagien, jeśli jednak to nie okaże się być wystarczająco odpychające, pośród bagnistych oparów unoszą się istne chmary wszelkich insektoidów. Głównie wielkich, złośliwych komarów.
.....Bagna są głębokie i niemiłosiernie śmierdzą, większość zwierząt unika tych terenów i zapuszcza się tylko wtedy, kiedy naprawdę musi... wyjątkiem są wszelkiego rodzaju wodno-lądowe szkarady, niejednokrotnie bardzo niebezpieczne. Mokradła są dla nich idealnym miejscem na polowania, bo potencjalna ofiara napotyka spore trudności w czasie ucieczki. Na pewno gdzieniegdzie można spotkać szkielety tragicznie zmarłych śmiałków, czy to ludzkich, czy zwierzęcych.
.....A jednak jest tutaj coś, co można nazwać cennym - część gatunków roślin, których nie znajdzie się nigdzie indziej, rośnie właśnie na tych niegościnnych terenach. Sporo z nich jest licznie używanych w zielarstwie, mają bowiem bardzo silne działanie.
.....Mokradła bezpośrednio graniczą z Nieznanym Wschodem. Granica pomiędzy terenem bezpiecznym, a nieznanym przebiega zbyt płynnie, by zorientować się, kiedy została przekroczona. Niejeden śmiałek znikał już na bagnach i słuch o nim zaginął - jeśli nie utopił się w zdradliwym błocie, nic go nie pożarło i nie skrzywdził sam siebie, zapewne zawędrował kilka kilometrów za daleko, by powrócić cało do domu.
[/align]
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 198
Join date : 24/09/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach