Mroczny Las

Go down

Mroczny Las

Pisanie by Mistrz Gry on Wto Wrz 25, 2018 9:14 pm[align=center]Kliknij, aby przejść do pełnej mapy terenów okolicznych.[/align]

[align=justify].....Rozciągający się na potężnym obszarze, głęboki i mroczny las, poprzecinany jedynie drobnymi wstęgami rzek. Leśna głusza kryjąca w sobie niezliczoną ilość niebezpieczeństw, ciemna i niedostępna, całkowicie pozbawiona ścieżek. Tylko jedna, prowadząca prosto w serce gęstwiny, ale niknie pośród roślinności, zbyt rzadko uczęszczana, by nie zarosła. Łatwo się tutaj zgubić, łatwo wpaść w sidła czyhającego za zakrętem zła. Ci, którzy się tutaj zapuszczają, zazwyczaj robią to z przypadku lub z przymusu, mało kto odwiedza Puszczę Dreliańską dla przyjemności czy polowania. Choć zwierzyny w lesie dostatek, przedzieranie się przez omszone, powalone pnie nastręcza wielu problemów, jest czasochłonne, męczące i zupełnie niepraktyczne. Drobny szelest ruszonych gałązek, to tylko wiatr, ptak, czy krwiożercza istota?
.....Złączone z sobą korony drzew niemal całkowicie blokują dostęp promieni słonecznych do poszycia, na dnie pozostaje wieczny półmrok. Nie przeszkadza to jednak rozlicznym gatunkom roślin wzrastać w cieniu wielusetletnich drzew liściastych i iglastych. Można tutaj znaleźć wiele roślin leczniczych, trujących, halucynogennych czy o innych, niesamowitych właściwościach. Wiele krzewów z jadalnymi owocami, malinami, jeżynami. Zwierząt również nie brakuje, chowające się pośród paproci króliki i hasające w oddali sarny to standardowy widok.
.....Równie liczne są tutaj zagrożenia, zarówno te żywe, jaki i martwe. Od wygłodniałych watah wilków, przez bestie z piekła rodem, aż po pozornie niegroźne, a jednak trujące motyle, czy rzekotki. Ziemia również okazuje się być zdradliwa - nagłe uskoki, dziury przykryte trawą, błotniste sadzawki na pozornie twardym gruncie. Kompletnie niczemu nie można tutaj ufać, nawet najpiękniejsze stworzenie może okazać się zabójcze.
.....Las graniczy z Południem Smoka Lodu, a co za tym idzie, im dalej na południe, tym zimniej i dużo bardziej niebezpiecznie - wzrasta ryzyko natknięcia się na rzeczoną bestię.
[/align]
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 198
Join date : 24/09/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach