Wprowadzenie

Go down

Wprowadzenie

Pisanie by Mistrz Gry on Wto Wrz 25, 2018 11:03 pm

  Witaj nowa duszo!

  Zapewne jest to pierwszy wątek, jaki kliknęłaś/kliknąłeś zaraz po pojawieniu się na naszym forum. Nie oszukujmy się - czerwony napis Regulamin nikogo nie zachęca, za to niepozorne Wprowadzenie już dużo bardziej. Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, dlatego też w tym wątku dowiesz się wszystkich najbardziej potrzebnych Ci informacji, aby dobrze zacząć w naszym świecie. Mimo to, polecam jednak chociażby zerknąć na Regulamin, gdzie wszystkie zasady są dokładnie wyjaśnione.

  Znajdujesz się właśnie na forum PBF RPG - Play By Forum Role Playing Game - dla Ciebie oznacza to tyle, że w tym miejscu, w stworzonym przez nas świecie, Ty tworzysz własną postać i wprowadzasz w ów świat. Wchodzisz w interakcje z innymi postaciami, Twoja postać przeżywa niesamowite przygody, a Ty - wcielając się w nią - piszesz jej historię. Jest to zabawa bardzo uzależniająca, to mogę zagwarantować. Korzystanie z takiego forum niesie ze sobą ogrom plusów - oprócz rozwijania wyobraźni, ćwiczenia zdolności pisarskich i poznawania rzeczy niekiedy przydatnych w prawdziwym życiu, masz okazję poznać grono niezwykłych indywiduów, gdzie każdy kolejny człowiek jest jeszcze bardziej pokręcony od poprzedniego. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że kiedy raz wpadniesz w ten świat, niełatwo jest się z niego wydostać, bo po prostu sama/sam tego nie chcesz. Mnie złapało w piątej klasie podstawówki i trzyma do teraz, czyli już kilka ładnych lat.

  A w jaki sposób pisać? Oto kilka najważniejszych zasad:
→ Zanim zaczniesz przygodę z forum, musisz napisać Kartę Postaci. Jest to ogólny opis bohatera, którego stworzyłaś/stworzyłeś. To z Karty Postaci inni użytkownicy czerpią informacje o Twoim bohaterze.
→ Piszesz tylko i wyłącznie za swoją postać w wyznaczonych tematach. W postach możesz uwzględniać elementy świata przedstawionego (pogodę, opisy widzianych budynków, zachowanie zwierząt itp.), jednak nie możesz narzucać innej postaci, co ona zrobiła. Wyjątkiem jest tutaj Mistrz Gry, który ma prawo zrobić wszystko i czasami wtrąca się w fabuły innych, by zagwarantować niespodziewany zwrot akcji.
→ Nie możesz tworzyć własnych tematów bez konsultacji z Administracją. Wydaje mi się, że tematów fabularnych jest na tyle dużo i stanowią na tyle dużą różnorodność, że nie ma potrzeby tworzenia kolejnych, jeśli jednak poczujesz, że czegoś Ci brakuje - daj znać. Jeśli Twój pomysł okaże się dobry, zostanie wprowadzony.
→ Możesz mieć dowolną ilość postaci, lecz jedna postać może w jednej chwili przebywać tylko w jednej lokacji (nie ma możliwości bilokacji).
→ Staraj się nie blokować postaci innych graczy (długotrwałe nieodpisywanie). Jeśli wiesz, że nie będzie Cię przez dłuższy czas, postaraj się zakończyć wątki. Wiadomo jednak, że jeśli nieobecność jest niespodziewana, nie można Cię za to winić, więc nie obawiaj się, nikt nie będzie Cię o to zabijał.
→ Staraj się pisać ładnym językiem, sensownie. Dbałość o podstawowe zasady pisania i posty dłuższe niż parę linijek zdecydowanie lepiej wyglądają i sprawiają, że inni dużo chętniej będą z Tobą pisać.

  Myślę, że z najważniejszych kwestii to wszystko. Nie tak dużo, prawda?

  Kliknij, aby przejść do opisu świata.
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 198
Join date : 24/09/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach