Zwierzęta, rzeczy specjalne

Go down

Zwierzęta, rzeczy specjalne

Pisanie by Mistrz Gry on Wto Wrz 25, 2018 11:09 pm

ZWIERZĘTA


  Jak i w rzeczywistości, wiele postaci posiada własne zwierzęta - konie, psy, koty, szczury, kanarki, a nawet karaluchy. Co tylko dusza zapragnie w ilościach dowolnych. W celu posiadania towarzystwa, dla obrony, dla transportu, dla polowania. Różne potrzeby, różne powody posiadania zwierząt. I różne sposoby ich traktowania, bo dla jednych zwierzę będzie jak przyjaciel duszy i członek rodziny, a dla drugich jedynie jako pomiot do spełnienia innego celu.
  Zwierząt nie można wraz z sobą "wnosić" do miasta, nie można ich także tak po prostu zabrać z ulicy. Są trzy sposoby na to, jak pozyskać zwierzę:
→ Najprostszym sposobem jest kupno. Sierściuchy kupić można w sklepie kaletniczo-zoologicznym, jest jednak pewne ograniczenie co do asortymentu. Nie każde zwierzę da się kupić.
→ Zwierzę można przygarnąć podczas sesji z Mistrzem Gry. Odbywa się to fabularnie i daje szersze możliwości, jest jednak odrobinę problematyczne ze względu na przymus do oswojenia zwierzaka, co - jak wiadomo - należy do niekoniecznie szybkich i niekoniecznie łatwych.
→ Ostatni sposób to pozyskanie zwierzęcia jako nagrody we wszelkich eventach, misjach, zadaniach i konkursach, wtedy też daną postać nawiedza bogini (zazwyczaj Santa), która ofiaruje wybrane zwierzę. Zwierzęta od bogini dają największe możliwości wyboru.
  Wielonożni i wieloskrzydli przyjaciele, podobnie jak ludzie, muszą się odżywiać i odpoczywać. Podobnie jak w przypadku postaci - zwierzę, które przez tydzień (postaci) nie jadło, nie piło, nie odpoczywało, doznaje poważnych uszczerbków na zdrowiu, co może skutkować nawet śmiercią. Podobnie również do ludzi zwierzęta ulegać mogą chorobom i urazom, a stopień ich wrażliwości określą już indywidualne cechy gatunku (i łaskawości Mistrza Gry). Odżywienie zwierzęcia, leczenie go i zapewnienie mu dobrych warunków leży w gestii postaci będącej właścicielem zwierzęcia. Zwierzęta mogą być kradzione, podtruwane, czy w jakikolwiek inny sposób ulegać ingerencji postaci trzecich - to jednak prosimy ustalać już między sobą.
  Należy pamiętać, że zwierzęta generują koszty, z którymi trzeba się liczyć. W przypadku śmierci zwierzęcia koszty poniesione przez postać na jego zakup i utrzymanie nie są zwracane.

RZECZY SPECJALNE


  Magiczne różdżki, laski czarodziejów i kije samobije jak najbardziej w Vitrum można spotkać, choć w nieco niedosłownej formie. Żadna szanująca się postać nie będzie biegała po mieście z różowym patykiem ze świecącą kolorami tęczy gwiazdą na szczycie, ale z busolą zamiast północy wskazującą obiekt zainteresowania na wzór tej jackowej już jak najbardziej. Przedmioty specjalne, o tajemniczych, wręcz magicznych zdolnościach, są równie rzadkie co moce i nie można ich tak po prostu kupić.
  Przedmioty specjalne można otrzymać w darze od bogini (jako nagroda za misję lub event), bądź czasem znaleźć w trakcie sesji z Mistrzem Gry. Jeśli masz chęć, by Twoja postać stała się właścicielem takiego przedmiotu - daj znać Admince.
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 198
Join date : 24/09/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach