Pasmo Niedźwiedzie

Go down

Pasmo Niedźwiedzie

Pisanie by Mistrz Gry on Wto Wrz 25, 2018 11:55 pm[align=center]Kliknij, aby przejść do pełnej mapy terenów okolicznych.[/align]

[align=justify]  Lasy Cehry dosyć płynnie przechodzą w coraz wyższe wzniesienia, aż grunt poczyna z niziny stawać się wyżyną, a dalej z wyżyny przeistacza się w góry, wpierw niskie, obrośnięte drzewami, by ostatecznie ukazać pełnię swej okazałości w formie rzędów kilkutysięczników pokrytych warstwą nietopniejącego śniegu. Pasmo Niedźwiedzie jest bardzo urozmaicone pod względem formy, przez co trudne do przebycia. Tylko w nielicznych przesmykach pozostają wydeptane ścieżki, większość terenu jest dziewicza i zarośnięta. Im wyżej, tym roślinność staje się niższa i rzadsza, by ostatecznie zaniknąć całkowicie - nagie skały przecięte pojedynczymi okazami pionierskich chwastów stają się przedsmakiem dla najwyższych partii. Tam, na wysokości kilku tysięcy metrów nie tylko jest wiecznie zimno, wiecznie wieje i napotyka się wieczny problem z przemieszczaniem, także samo powietrze się zmienia. Jest rzadsze, mniejsza zawartość tlenu w atmosferze wpierw powoduje szybsze męczenie się organizmu, by później przeistoczyć w poważne problemy z oddychaniem i podduszanie wywołane obrzękiem płuc. Jeśli ktoś pragnie zapuszczać się w wysokie góry, musi mieć naprawdę mocny powód.
  Po górach lubi wałęsać się wiele niebezpiecznych zwierząt - niedźwiedzie, pumy, irbisy, wilki. Węże również nie są rzadkością. Nietrudno natknąć się na przedstawicieli jeleniowatych bądź kozic, które zwinne przeskakują pomiędzy ostrymi skałami. W górach rośnie sporo unikalnych roślin, niemożliwych do spotkania nigdzie indziej.
  Pasmo Niedźwiedzie to także ryzyko przekroczenia pewnej granicy. Im dalej na północ, tym bliżej do terenów bogini Eris, a niełatwo zorientować się, w którym miejscu przestaje być już ziemia vitrumska.
[/align]
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 198
Join date : 24/09/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach