Rwący strumień

Go down

Rwący strumień

Pisanie by Mistrz Gry on Wto Wrz 25, 2018 9:07 pm

<div id="elementobrazek">
<center><img src="http://orig05.deviantart.net/4b8a/f/2017/192/4/2/strumie_by_obrazkowewrzucanko-dbfxig4.jpg"></center><center>
<div class="block" id="pokazmape">
<center><img style="align:center;" src="http://orig02.deviantart.net/e0a9/f/2017/192/5/0/strumie_mapa_by_obrazkowewrzucanko-dbfxigd.jpg"></center>
</div></center>
</div>

[align=center]Kliknij, aby przejść do pełnej mapy terenów okolicznych.[/align]

[align=justify].....Pośród leśnej gęstwiny, pośród ptasiego trelu i szelestu liści w koronach drzew przedziera się odgłos szumiącej wody, plusk fal rozbijanych o kamienie. Wijący się pomiędzy drzewami, jeden z szerszych strumieni w lesie jest tym, który płynie najszybciej po kamienistych spadkach. Woda jest czysta, bystra, miejscami nawet głęboka, lecz zawsze widać kamieniste dno.
.....Przeprawienie się przez strumyk wymaga odrobiny wprawy, tylko w nielicznych miejscach da się go przeskoczyć, a zawsze jest to ryzyko potknięcia się na śliskim kamieniu po drugiej stronie. Wszelkie głazy, których rogi w większości zostały złagodzone przez wodę kompletnie pokryte są mchem i glonem, które chętnie absorbują wilgoć. Woda jest chłodna i orzeźwiająca, można tutaj znaleźć tylko kilka gatunków niewielkich, rzecznych rybek, których długość nie przekracza kilkunastu centymetrów - nie nadają się do łowienia.
.....Swój początek strumień bierze w górskich przełęczach Południa Smoka Lodu, być może dlatego jest taki chłodny. Niekiedy zdarza się, by wraz z prądem podróżowały niewielkie kry zebrane z okolic źródeł, znajdują się one jednak tylko w górnej części cieku. Jeśli tylko taką zauważyć - zwiewaj, póki masz na czym i póki nie jest za późno.
[/align]
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 198
Join date : 24/09/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach