Źródła Auitjeny

Go down

Źródła Auitjeny

Pisanie by Mistrz Gry on Wto Wrz 25, 2018 11:54 pm[align=center]Kliknij, aby przejść do pełnej mapy terenów okolicznych.[/align]

[align=justify].....Źródła najważniejszej vitrumskiej rzeki znajdują się pomiędzy wzniesieniami Pasma Niedźwiedziego, by następnie przepłynąć przez Bystre Jezioro i spłynąć wąskim wodospadem po kamiennych zboczach. Początkowo Auitjena jest zaledwie strumyczkiem; nie głębsza niż kilka centymetrów, cierpliwie drąży napotkane skały i znajduje przejście pomiędzy wielkimi głazami. Wraz ze spadkiem z wysokości, zaczyna łączyć się z coraz większą liczbą mniejszych cieków, stopniowo pogrubiając samą siebie, rozlewając się coraz szerzej i głębiej, by pośrodku lasu stać się już pełnoprawną rzeką, a na jego skraju zaczynać zadziwiać szerokością.
.....W początkowej fazie Auitjeny życia prawie nie ma. Poza otaczającą ją roślinnością i drobnymi organizmami będącymi w stanie przetrwać wartki nurt, nie żyje w niej nic. Potok nawet nie przypomina tego, czym stanie się za kilkaset kilometrów. Tak naprawdę niełatwo ustalić, który z maleńkich strumyczków przecinających las jest tym najdłuższym, prawdziwym źródłem - przyjęło się, że Auitjena bierze swój początek od jeziora. I już.
[/align]
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 198
Join date : 24/09/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach