Skaliste jaskinie

Go down

Skaliste jaskinie

Pisanie by Mistrz Gry on Wto Wrz 25, 2018 11:55 pm[align=center]Kliknij, aby przejść do pełnej mapy terenów okolicznych.[/align]

[align=justify].....Wprawdzie jaskinie znajdują się w większej części gór, w mniejszej lub większej ilości, ale w jednym łańcuchu znajdują się wyjątkowo często, z jednej widać drugą, z drugiej trzecią, a z trzeciej czwartą i tak w nieskończoność. W wielu miejscach można znaleźć pozostałości wyschniętych źródeł, niewątpliwie płynęło tędy sporo rzek - to prawdopodobny powód tak wielkiej ilości różnorakich formacji skalnych.
.....Jednak płynąca woda nie zniknęła, a jedynie przestała płynąć po powierzchni. W głębokich rozpadlinach słychać szum podziemnych wód, a wędrując wgłąb jaskiń często pośród ciemności można spotkać naprawdę malownicze scenerie utworzone przez wodę, która żłobiła jaskinie przez tysiące lat. Same jaskinie są bardzo zróżnicowane. Od maleńkich, że wejdzie jedynie myszka, po tak olbrzymie, że bez trudu weszłaby żyrafa. Siedząca na głowie innej żyrafie. Od płytkich, po głębokie, od prostych, po kręte. Wiele jaskiń rozchodzi się pod różnymi kierunkami, łączy w skałach, tworząc istny labirynt skalnych korytarzy, w którym można się zgubić. Wprawne oko na ścianach niektórych z nich dostrzeże wartościowe minerały, kruszce i skały - od rud metali po złoża kamieni szlachetnych. Prawdopodobnie były tutaj kiedyś kopalnie, co by wyjaśniało tak liczne wydrążenie gór.
.....Należy mieć się na baczności. Osłabione skały lubią spadać w formie lawin czy osuwisk ziemnych. Oprócz tego w jaskiniach mogą czyhać drapieżniki i inne dzikie zwierzęta, których spotkanie niekoniecznie należy do przyjemnych.
[/align]
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 198
Join date : 24/09/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach