Bystre jezioro

Go down

Bystre jezioro

Pisanie by Mistrz Gry on Wto Wrz 25, 2018 11:56 pm[align=center]Kliknij, aby przejść do pełnej mapy terenów okolicznych.[/align]

[align=justify].....Na wysokości około półtora tysiąca metrów, pośród wysokich i ostrych szczytów, w niewielkiej niecce zebrała się spora ilość wody, tworząc obszerne, podłużne jezioro. Ciągle świeża woda wypływa ze źródła u podnóża najwyższej góry w zasięgu wzroku, by zasilić zbiornik, ten z kolei pozbywa się jej nadmiaru na drugim krańcu, gdzie w formie wąskiego wodospadu daje początek płynącej przez miasto Auitjenie.
.....Powietrze tutaj jest chłodne, podobnie jak woda. Czyściutka, przejrzysta, orzeźwiająca, bogata w wartościowe składniki. Brzegi jeziora są łagodne, a dno długo pozostaje płaskie, stopniowo zwiększając swą głębokość. Miejscami jezioro sięga około dwudziestu metrów w dół. Bogate w wodną roślinność i ryby, staje się idealnym miejscem na połowy, jest też stosunkowo bezpieczne - nie uświadczy się tutaj morskiego drapieżnika większego od dwumetrowego suma, te jednak kompletnie nie są zainteresowane człowiekiem. Jeśli przezwyciężyć niską temperaturę wody, jezioro jest dobrym kąpieliskiem.
.....W okolicy często pojawiają się liczne zwierzęta pragnące napić się ze zbiornika. Nie tylko te roślinożerne, ale i drapieżcy, a nawet potwory.
[/align]
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 198
Join date : 24/09/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach