Bractwo Vivantrae

Go down

Bractwo Vivantrae

Pisanie by Mistrz Gry on Wto Wrz 25, 2018 11:09 pm

BRACTWO VIVANTRAE


  Bractwo Vivantrae. Nazwa piękna, dźwięczna, obiecująca. Zgromadzenie funkcjonujące w mieście od dziesięcioleci, mające swój początek w ciemnych podziemiach, gdzie inteligenci próbujący przetrwać pośród rabusiów zapragnęli czegoś więcej. Wspólnota początkowo zajmująca się jedynie własnym przetrwaniem z czasem nabrała na wartości i zaczęła dyrygować innymi. Dostali się do źródeł cennych rzeczy i, jak wieść niesie, znaleźli tajemniczy sposób na połączenie ze światem zewnętrznym. W kilka lat później to oni - niczym mafia - dyktowali warunki w Vitrum. Taki stan rzeczy utrzymuje się do dziś.
  Obecnie Bractwo odpowiada za dostarczanie postaciom schronienia - to ich główne źródło zarobku. Domy kupowane są od Bractwa i raz na jakiś czas kilku jego przedstawicieli odwiedza właściciela nieruchomości, by pobrać czynsz. Dwukrotna zwłoka ze spłatą skutkuje eksmisją.
  Członkowie Bractwa to mężczyźni obecnie około czterdziestki, małomowni, cisi, ale groźni. Tajemniczy, nie zdradzają swoich sekretów, pojawiają się i znikają niczym duchy. Nie wiadomo, gdzie znajduje się ich siedziba. Chodzą ubrani elegancko, na czarno, w czarnych pelerynach z kapturem. Rzadko pokazują twarz. Z nimi się nie dyskutuje, nie lękają się użyć siły, broni, wymuszenia. Zawsze wyegzekwują to, po co przyszli i biada tym, którzy im się sprzeciwią. Podobno sprzedawca ze sklepu towarowego utrzymuje stały kontakt z Bractwem. Zdarza się, że członkowie Bractwa imają się nielegalnych źródeł zarobku.
  Znakiem rozpoznawczym bractwa są dwie skrzyżowane z sobą, kolczaste róże. Bractwo sterowane jest przez Mistrza Gry.
avatar
Mistrz Gry

Liczba postów : 198
Join date : 24/09/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach